среда, 30. септември 2020. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од Кисела Вода и Пинтија утре без струја

Делови од Кисела Вода и Пинтија утре без струја

Од ЕВН Македонија АД, известуваат дека утре ( петок ) без електрична енергија ќе останат делови од општина Кисела Вода.

– во периодот од 08.00 до 15.30 часот, корисниците од улиците Чедомир Кантарџиев и Серска. ( општина Кисела Вода )

– во периодот од 09.00 до 14.00 часот, објектите на ОУ и градинката во населба Пинтија, сите стопански и нестопански објекти во населба Пинтија, корисниците од ул.1523, како и корисниците поврзани на трафостаницата Пропоинт, Милсон, Алумил и Агрометал. ( општина Кисела Вода )

Коронавирус