вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 14
home Скопје

Делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров утре ќе останат без струја

Делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров утре ќе останат без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека, на ден 26.07.2019 година (петок), заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат:

-во периодот од 12:00 до 15:00 часот корисниците од делови од улиците „Евтим Спространов“ и „Димитар Мирачиев“ во општина Кисела Вода.

-во периодот од 09:00 до 15:00 часот корисниците од улиците 4, 6, 14 и 1770 и околните подулички во с. Бардовци, општина Ѓорче Петров.

Коронавирус