понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 181
АКТУЕЛНО

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Три лица загинаа откако со возило излетале од коловоз

home Скопје

Делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров утре ќе останат без струја

Делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров утре ќе останат без струја

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат:

-од 08:30 до 15:30 часот, корисниците од  дел од улиците: Иван Хаџиниколов (поранешна Ратко Митровиќ), Скендербег и  Радое Дакиќ  во нас.  Драчево (општина Кисела Вода).

-од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од   дел од  улиците: „Ибе Паликуќа“, „Кичевска“ и „Зејнел Ајдини“ (општина Ѓорче Петров).

Коронавирус