четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 2
home Скопје

Делови од Кисела Вода, Ѓорче Петров, Центар утре без струја

Делови од Кисела Вода, Ѓорче Петров, Центар утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека утре (четврток) без електрична енергија ќе останат делови од три скопски општини.

– во периодот од 09.00 до 13.00 часот, дел од корисниците од ул. Кара Трифун. (општина Кисела Вода)

– во периодот од 09.00 до 13.30 часот, корисниците од улиците Знеполе, Мајски Манифест и Штросмаерова, како и дел од корисниците од ул. Ѓорче Петров лоцирани на раскрсницата со ул. Мис Стон. (општина Ѓорче Петров)

– во периодот од 10.00 до 14.30 часот, корисниците од ул. Свети Климент Охридски бр.15. (општина Центар)

Коронавирус