вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 82
home Скопје

Делови од Кисела Вода, Гази Баба и Ѓорче Петров утре без струја

Делови од Кисела Вода, Гази Баба и Ѓорче Петров утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 20.11.2020 година ( петок ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08.30 до 14.00 часот, корисниците од ул. Славчо Стојменов. ( општина Кисела Вода )
– во периодот од 09.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од улиците: Борис Сарафов, Панајот Гиновски, Александар Македонски, Андреј Зограф, Ѓорче Петров и 4 – ти Јули. ( општина Ѓорче Петров )
– во периодот од 09.20 до 12.20 часот, дел од корисниците од ул. 19 и ул. 38 во село Јурумлери, како и објектот на Форнети. ( општина Гази Баба )

Коронавирус