сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 3
home Скопје

Делови од Карпош и Сарај денеска без струја

Делови од Карпош и Сарај денеска без струја

Без струја денеска ќе останат дел од општините Карпош и Сарај. Од РЦУК Скопје информираат дека во периодот од 9 до 13 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците на дел и од улицата „Московска“ во општина Карпош.

Без струја од 12 до 13.30 часот ќе бидат корисниците од Горно Нерези, Етно Село во општина Карпош и селата Крушопек и Горни Крушопек во општина Сарај.

Qatar 2022