среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

Делови од Карпош и Кисела Вода во понеделник без струја

Делови од Карпош и Кисела Вода во понеделник без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 18.01.2021 година ( понеделник ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 14.00 часот, дел од корисниците од улиците Михаил и Евтихиј, Георги Димитров, Вера Јоциќ и Народни Херои, како и објектите на потегот од Трговскиот Центар до ул. Народни Херои. ( општина Кисела Вода )

– во периодот од 11.00 до 13.30 часот, дел од корисниците од ул. Лесновска. ( општина Карпош )

Коронавирус