понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 173
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Делови од Карпош и Гази Баба утре без струја

Делови од Карпош и Гази Баба утре без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека утре (петок), се планирани технички зафати во електро-системот на Град Скопје.

Без струја ќе бидат:

– во периодот од 09:00 до 14:00 часот корисниците од нас. Трубарево ул. бр.1. (Општина Гази Баба).

– во периодот од 10:00 до 15:00 часот корисниците од ул. „Франц Прешерн“. (Општина Карпош).

Коронавирус