сабота, 18. јануари 2020. Вести денес: 1
home Скопје

Делови од Капиштец и Козле денес без вода

Делови од Капиштец и Козле денес без вода

Поради уличен дефект денес без вода ќе бидат делови на Капиштец и Козле.

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека уличен дефект  Ф-80 мм на ул. Васил Ѓоргов бр.3 4 во нас. Капиштец, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улиците: Васил Ѓоргов, Миле Поп Јорданов, Јуриј Гагарин, блоковите број 1, 3 и 5 на ул. Франклин Рузвелт и Министерство за економија од 08:00 часот па се до санирање на дефектот.