четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 115
home Скопје

Делови од Кадино и Илинден утре без струја

Делови од Кадино и Илинден утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 31.07.2021 година ( сабота ), без електрична енергија ќе останат:

• во периодот од 08:00 до 14:00 часот, корисниците на село Кадино – Ул. Новопланирана 1, 3 и 11 ( општина Илинден);
• во периодот од 05:30 до 13:00 часот, корисниците на ул. Мост Илинден на потег од школото до општина Илинден.( општина Илинден);

Коронавирус