сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 24
home Скопје

Делови од Ѓорче Петров и Сарај утре без струја

Делови од Ѓорче Петров и Сарај утре без струја

Дел од жителите од горниот дел од скопското село Рашче утре од 9 до 15 часот ќе останат без електрична енергија.

Во истиот период без снабдување со струја ќе бидат и дел од корисниците лоцирани на улиците „2“ и „22“ во населеното место Црквиште во село Волково.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во дистрибутивната електромрежа.

Коронавирус