среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Скопје

Делови од Гази Баба, Сарај и Студеничани утре ќе останат без струја

Делови од Гази Баба, Сарај и Студеничани утре ќе останат без струја

Од ЕВН Македонија АД добиено е известување дека на ден 23.06.2020 година (вторник) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 12.30 часот, корисниците од село Црешево, општина Гази Баба.

– во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од село Љубин, општина Сарај.

– во периодот од 09.00 до 16.00 часот, корисниците од село Варвара, општина Студеничани.

Парламентарни избори 2020