недела, 12. јули 2020. Вести денес: 135
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Штип

home Скопје

Делови од Гази Баба и Студеничани утре без струја

Делови од Гази Баба и Студеничани утре без струја

Од ЕВН Македонија АД добиено е известување дека на ден 23.06.2020 година ( вторник ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 12.30 часот, корисниците од село Црешево. ( општина Гази Баба )

– во периодот од 09.00 до 16.00 часот, корисниците од село Варвара. ( општина Студеничани )

Парламентарни избори 2020