петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 151
home Скопје

Делови од две улици во Центар денес без вода

Делови од две улици во Центар денес без вода

Поради отстранување дефект на водоводна мрежа со пречик од Ф-80 мм на ул. Антоние Грубишиќ бр. 8, од 09:00 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од дел од ул. Антоние Грубишиќ и ул. Пиринска. ( Општина Центар )

Коронавирус