сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од Чаир и Шуто Оризари утре без струја

Делови од Чаир и Шуто Оризари утре без струја

Жителите лоцирани на булеварот „Македонско-косовска бригада“, куќите кај сервисот „Цако“ и корисниците од улицата „Методија Митевски“, спроти истиот сервис, утре од 7:30 до 15 часот ќе бидат без електрична енергија.

Како што информира РЦУК-Скопје, прекините се поради закажани технички зафати во електромрежата.

Коронавирус