недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 90
home Скопје

Делови од Чаир и Бутел утре без вода

Делови од Чаир и Бутел утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација добивме известување дека на ден 20.10.2020 година ( вторник ) поради дефект на затварач Ф-300мм. и Ф-80мм.на ул.Ферид Бајрам пред Трудова Медицина .

Со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од улица Ферид Бајрам , Трудова Медицина , Поликлиника Чаир, бул. Христијан Тодоровски Карпош, Населба Бутел 2, и со намален притисок ке бидат корисниците од населбата Чаир и Скопје Север.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 часот до завршување на дефектот. ( општина Чаир , Бутел )

Коронавирус