понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Скопје

Делови од Чаир, Гази Баба и Бутел утре без вода

Делови од Чаир, Гази Баба и Бутел утре без вода

Корисниците од населбите Гази Баба, Чаир, Кале, Топаанско Поле, Скопје Север, Бутел 2, Железарница и високата зона Автокоманда утре од 9:00 часот ќе останат без вода за пиење.

Причина за прекинот во водоснабдувањето е промена на затворач на водоводна мрежа со пречник 300 милиметри на улицата „Цветан Димов“ бр. 155.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршувањето на интервенцијата од страна на екипите на ЈП „Водовод и канализација “ Скопје.

Коронавирус