четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Скопје

Делови од Центар утре без вода

Делови од Центар утре без вода

Од ЈП „Водовод и канализација“ известуваат дека на ден 05.05.2021 год.(среда) без вода ќе бидат делови од Центар.

П поради дефект на затварач (Шибер) со пречник од Ф 100мм на ул.Димитрие Чуповски бб ( пред министерство за Правда ) нас.Центар, прекинато водоснабдување ќе имат корисниците од ул.Никола Вапцаров, дел од ул.Димитрие Чуповски и дел од ул.Македонија во време од 08:00 часот до завршување на работата. (општина Центар);

Коронавирус