недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 62
home Скопје

Делови од Центар утре без вода

Делови од Центар утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација добивме известување дека на ден 10.11.2020 година, поради дефект на приклучна цевка со пречник од ф-2“ (цол), на ул.Мирослав Крлежа бр.20.

Прекин во водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улицата Мирослав Крлежа, односно потегот од бул. Климент Охридски до Аминта Трети.

Водоснабдувањето ќе биде во прекин од 09:00 часот до завршување на работата. (Општина Центар);