сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од Центар, Сопиште и Сарај утре ќе останат без струја

Делови од Центар, Сопиште и Сарај утре ќе останат без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 01.02.2021 година (понеделник) без електрична енергија ќе останат:

  • во периодот од 09.00 до 11.00 часот, корисниците од ул.Јоаким Крчовски, ул.383 и ул. Самоилова, (општина Центар);
  • во период од 09:00 до 14:00 часот, корисниците на дел од село Долно Соње, десно од мостот кон крстот. ( општина Сопиште );
  • во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од дел на село Глумово кај џамијата. (општина Сарај) ;

 

ЕУРО 2020

Македонија