недела, 5. декември 2021. Вести денес: 103
home Скопје

Делови од Центар, Пинтија и Брњарци денес без струја

Делови од Центар, Пинтија и Брњарци денес без струја

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, денеска (вторник) без електрична енергија ќе останат делови од неколку скопски општини.

• од 09:00 до 13:00 часот, корисниците од ул. Саса во нас. Пинтија. ( Oпштина Кисела Вода )
• од 09:00 до 14:30 часот, корисниците од долниот дел од с. Брњарци. (Општина Гази Баба )
• од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од ул. Рилски Конгрес. ( Општина Центар )

Коронавирус