петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 229
home Скопје

Делови од Центар, Карпош и Ѓорче Петров денес без струја

Делови од Центар, Карпош и Ѓорче Петров денес без струја

Корисниците од дел од улицата „Македонска Преродба“ во општина Ѓорче Петров денес од 9 до 11 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

Од 10 до 13 часот без струја ќе бидат и корисниците од делот од улицата „Максим Горки“ на потегот од Тренд кафе до слаткараницата Марфи во општина Центар, од 11 до 13 часот корисниците од улицата „Лондонска“ зграда бр. 46, објектите околу пазарчето Тафталиџе и улицата „Московска“ згради, бр. 5 и бр. 7, а од 12 до 14 часот корисниците од дел од улицата „Исаија Маџовски“ во општина Ѓорче Петров.

Причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа од страна на екипи на „ЕВН Македонија“ АД.

Коронавирус