недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 36
home Скопје

Делови од Центар, Карпош и Аеродром утре без струја

Делови од Центар, Карпош и Аеродром утре без струја

Без електрична енергија утре од 12 до 14 часот ќе останат дел од корисниците од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во општина Карпош.

Од 8:30 до 10:30 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улиците „Симеон Кавракиров“ и „Кузман Јосифовски-Питу“ број 22 и 24 во општина Аеродром.

Дел од корисниците од улиците „Њуделхиска“ од број 9-а до број 11-б и „Атинска“ од број 1-а до број 9-б во општина Карпош ќе бидат без снабдување со струја од 8:30 до 13:30 часот.

Од 11 до 12 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Антон Панов“ – број 8, 8-а, 10 и 33 во општина Центар.

Како што информира РЦУК-Скопје, прекините се поради планирани инвестиции во електромрежата.

Коронавирус