петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од Центар и Студеничани утре без струја

Делови од Центар и Студеничани утре без струја

Корисниците од улиците „Ганчо Хаџипанзов“, „Димитар Пандилов“, „Капиштец“ и „Караорман“ во општина Центар утре од 8:30 до 15 часот ќе останат без струја.

Во периодот од 9 до 15 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од улиците „4“, „6“ и „7“ во село Батинци, општина Студеничани.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипи на „ЕВН Македонија“ АД.

Коронавирус