вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 144
home Скопје

Делови од Центар и Кисела Вода без струја

Делови од Центар и Кисела Вода без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека денес, петок, поради технички зафати во системот без електрична енергија ќе останат делови од општините Кисела Вода и Центар.

Во време од 08:30 – 15 часот дел од ул. Емил Зола и остаснатите кај училиштето Златан Сремац (о. Кисела Вода) и во време од 09 – 15 часот ул. Дамска во Општина Центар.

Локални избори 2021