петок, 3. декември 2021. Вести денес: 4
home Скопје

Делови од Центар и Драчево утре без струја

Делови од Центар и Драчево утре без струја

„ЕВН Македонија“ известува дека  утре (вторник ), заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат делови од неколку скопски општини.

  • од 08:30 до 10:00 часот корисниците од дел од ул. Студеничанска и дел од ул. Јустинијан Први (поточно делот околу маркет -Вајота во с. Драчево). ( Општина Кисела Вода )
  • од 08:30 до 15:30 часот корисниците од дел од ул. Христо Чернопеев. ( Општина Центар )
  • од 11:00 до 15:00 часот корисниците од дел од Булевар Кочо Рацин, ул. Стив Наумов , ул. Тетовска и ул. Јосиф Јосифовски.  (Општина Центар  )

Коронавирус