недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 34
home Скопје

Делови од Центар и Чаир утре без струја

Делови од Центар и Чаир утре без струја

Без електрична енергија утре од 8:30 до 14 часот ќе бидат дел од корисниците од улицата „Васил Ѓоргов“, кај Цветниот пазар.

Во периодот од 8:30 до 15 часот без струја ќе бидат корисниците од улицата „Самоилова“, од теќето до џамијата и населбата Дуќанџик, општина Чаир.

Како што информира РЦУК-Скопје, прекините се поради закажани технички зафати во електромрежата.

Коронавирус