петок, 17. септември 2021. Вести денес: 117
home Скопје

Делови од Центар и Бутел утре ќе останат без струја

Делови од Центар и Бутел утре ќе останат без струја

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 03.08.2021 година (вторник), без електрична енергија ќе останат следните корисници:

-во периодот од  08:30-15:00 часот, без електрична енергија ќе останат корисниците од ул.Оце Николов  на потегот  од општина Центар до ул.Кострурски Херои (броеви од 109-121). (општина Центар)

-во периодот од 07:30-14:00 часот корисниците од улиците: Александар Урдаревски, Петар Манџуков, деловните објекти околу пазарчето Бутел, ул.Бетовенова. (општина Бутел)

    

 

Коронавирус