среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

Делови од Центар и Аеродром утре ќе останат без вода

Делови од Центар и Аеродром утре ќе останат без вода

Поради реконструкција на водоводна мрежа Ф80мм.на улица „Васил Ѓоргов” бб.пред влезот на катната гаража „Зебра”, без вода во текот на утрешниот ден ќе бидат корисниците од ул.„Васил Ѓоргов” број 18 и 20 и улица „Народен Фронт” од број 5 до 21.

Прекин на водоснабдувањето утре ќе имаат и корисниците од булевар „Асном” ниска зона во општина Аеродром.

ЈП „Водовод и канализација” – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради уличен водоводен дефект Ф-200мм на улица „Февруарски Поход”.

Корисниците ќе бидат без вода од 9:00 часот се до завршување на активностите.

Коронавирус