понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 160
home Скопје

Делови од „Борис Трајковски“ утринава без вода

Делови од „Борис Трајковски“ утринава без вода

На ден 27.07.2020 поради изведување на водоводен приклучок на цевка со пречник ф 200 мм на Бул.Борис Трајковски бб, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Бул.Борис Трајковски од бр.2 до бр.46 и дел од ул.Емил Зола од 09:00 часот до завршување со приклучокот. ( Општина Кисела Вода );

Коронавирус