четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 56
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Скопје

Делови од Аеродром и Кисела Вода утре без струја

Делови од Аеродром и Кисела Вода утре без струја

Заради извршување потребни интервенции во електросистемот, без струја утре, во периодот од 14:00 до завршување на интервенцијата, ќе бидат корисниците на ул. „Ѓорѓи Капчев“ во општина Аеродром.

Од РЦУК информираат и дека без струја во периодот од 08:00 до 12:00 часот ќе бидат корисниците на бул. „Борис Трајковски“ (над Канапе Мебел), како и  ул. „1520“ во општина Кисела Вода.