понеделник, 9. декември 2019. Вести денес: 40
home Скопје

Делови од Аеродром и Кисела Вода утре без струја

Делови од Аеродром и Кисела Вода утре без струја

Корисниците од Јурумлери, делови од Долно Лисиче како и од Драчево: ВИП Драчево и ГрафоХартија во општините Аеродром и Кисела Вода утре од 10:45 до 15:15 часот ќе останат без струја.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причините за прекинот во снабдувањето со електрична енергија се планираните технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа во Град Скопје.