петок, 29. јули 2022. Вести денес: 36
home Скопје

Делови од Аеродром и Чаир утре ќе останат без струја

Делови од Аеродром и Чаир утре ќе останат без струја

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат:         

-од 08:30 до 12:00 часот, корисниците од дел од ул. „Тодор Чангов“, поточно делот од подулиците околу  објектот на  некогашната  – Пелагонија, како  и непарните подулици од бр. 35 до бр. 57. (Општина Аеродром)

од 08:30 до 14:30 часот, корисниците од   ул. Стојко Јовановски  дел од ул. Максут Садиќ  и дел од  ул. Пере Тошев.  (Општина Чаир)

 

Коронавирус