петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 229
home Скопје

Делови до Кисела Вода и Центар утре без струја

Делови до Кисела Вода и Центар утре без струја

Од ЕВН Македонија АД добиено е известување дека на ден 17.06.2020 година ( среда ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08.30 до 12.30 часот, објектите на бул. Борис Трајковски лоцирани пред каналот Усје, како и објектите лоцирани пред и зад станицата за технички преглед ПСС. ( општина Кисела Вода )

– во периодот од 08.30 до 13.30 часот, објектите во склоп на бивша Стаклара, како и објектите во нејзина близина на кои напојувањето со електрична енергија е од бивша Стаклара. ( општина Кисела Вода )

– во периодот од 10.00 до 15.00 часот, корисниците од ул. Кукушка. ( општина Центар )

Коронавирус