среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 150
home Скопје

Дел од Усје денеска без вода

Дел од Усје денеска без вода

Корисниците од високата зона Усје денеска од 11 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

Како што информира ЈП „Водовод и канализација“-Скопје, прекинот е поради уличен дефект на улицата „5“ број 81 во скопската населба Усје.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.