четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 30
home Скопје

Дел од улицата „Лондонска“ денеска без вода

Дел од улицата „Лондонска“ денеска без вода

Без вода денеска од 9 часот ќе бидат корисниците на дел од улица „Лондонска“, информираат од ЈП „Водовод и Канализација„ – Скопје.

Од претпријатието велат дека прекинот на водоснабдувањето е поради промена на шибер ф 300 мм на улица „Лондонска“ раскрсница со Булевар „Партизански Одреди“, и ќе трае до завршувањето на промената.

Коронавирус