понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Скопје

Дел од Тафталиџе утре без вода

Дел од Тафталиџе утре без вода

ЈП Водовод и канализација, соопшти дека дел од домовите во населба Тафталиџе, како и фабриката „Реплек фарм“, утре ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

Поради водоводен приклучок ф-300мм на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ -114, без вода ќе останат корисниците од улицата, како и фабриката „Реплек фарм“, се до завршувањето на работата.