понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 4
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Скопје

Дел од Скопје утре без струја

Дел од Скопје утре без струја

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија утре ќе останат:

-од 08:30 до 14:00 часот, корисниците од делови  од улиците: „Лав Толстој“ и  „Ефтим Спространов“ во општина Кисела Вода и од 09:00 до 11:30 часот, корисниците од дел од ул. „Македонија“, поточно објектите во околината на зградата на Технометал – Вардар во општина Центар.

Парламентарни избори 2020