понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Дел од Скопје денес ќе остане без вода

Дел од Скопје денес ќе остане без вода

На ден 24.06.2022 година, поради уличен дефект Ф80мм., на улица „Индира Ганди“ бб. кај Џиди Комерц.

Со прекинато водоснабдување ќе бида  корисниците на улица „Индира Ганди“, „Гвадалахара“, „Гарибалди“ и „Нов Живот“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до завршување на дефектот.

Коронавирус