недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Скопје

Дел од Сарај утре без вода

Дел од Сарај утре без вода

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје,  по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација,  ги известува граѓаните дека на ден 21.09.2021 година (вторник) ќе се врши чистење и дезинфекција  на резервоарот во населено место Копаница.

Прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците  од населените места Копаница и Буковиќ во периодот од 08:00 до 14:00 часот. (општина Сарај )

Локални избори 2021