вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 146
home Скопје

Дел од Радишани утре без вода

Дел од Радишани утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 08.10.2019 година поради чистење, дезинфекција и испирање на резервоарoт Радишани за висока зона, во периодот од 09:00 до 15:00 часот прекин на водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од населба Радишани (општина Бутел).

Локални избори 2021