среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 139
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

Дел од Радишани без вода

Дел од Радишани без вода

Поради уличен дефект на ул.30/23 Радишани, денеска, ќе биде прекинато водоснабдувањето за корисниците од истата улица (Љуботенски Пат).

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 13:40 часот до завршување со санација на дефектот.

Коронавирус