недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 103
home Скопје

Дел од Припор во понеделник без вода

Дел од Припор во понеделник без вода

ЈП Водовод и канализација известува дека на ден 10.05.2021г ( понеделник). поради поврзување на стара водоводна мрежа на нова мрежа од Ф 100 на ул. Христо Татарчев крак 14 бб н.Кисела Вода, прекинато водоснабдување ќе имат од корисниците од Прва зона Припор од 08:30 часот до завршување. (општина Кисела Вода )

ЕУРО 2020

Македонија