понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 129
home Скопје

Дел од Припор утре без вода

Дел од Припор утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 15.10.2020 година ( четврток ) поради промена на шибери ф – 100 мм., во Пумпена станица Припор, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од втора зона Припор (ул.Христо Татарчев крак 14, 16, 18 и 22 од 09:00 часот до завршување. ( општина Кисела Вода )

Коронавирус