среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Дел од Припор денеска без вода

Дел од Припор денеска без вода

Дел од корисниците лоцирани на улицата „Христо Татарчев“ краци 22 и 22а денеска од 9 часот ќе останат без вода за пиење.

Како што информира ЈП „Водовод и канализација“, прекинот е поради два улични дефекти на улицата „Христо Татарчев“ 22 и 22/33 во населба Припор.

МИА

Коронавирус