четврток, 4. август 2022. Вести денес: 136
home Скопје

Дел од општина Кисела Вода утре ќе остане без вода

Дел од општина Кисела Вода утре ќе остане без вода

На ден 05.08.2021,  поради промена на водоводени затварачи (Шибер) од ф 200мм на булевар „Борис Трајковски“ (до црквата кај општината), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на овој дел од Скопје.

Без вода ќе останат корисниците од ул.„Ѓорѓи Сугаре“, ул.„Петар Делан“ и дел од корисниците од билевар „Борис Трајковски“ од 09:00 часот до завршување.

Коронавирус