петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 16
home Скопје

Дел од Општина Кисела Вода утре без вода

Дел од Општина Кисела Вода утре без вода

Корисниците од улицата „Иван Козаров“ во Општина Кисела Вода, на потегот од Чешма до Економското училиште, утре од 9:00 часот ќе останат без водоснабдување.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација “ – Скопје, причина за прекинот во водоснабдувањето е изведување водоводен приклучок со пречник од 200 милиметри на улица „Иван Козаров“ ББ. Водоснабдувањето ќе биде прекинато се додека екипите не завршат со активностите за поставување на водоводниот приклучок.

Коронавирус