среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 15
home Скопје

Дел од Општина Карпош в недела без вода

Дел од Општина Карпош в недела без вода

В недела од 8:30 часот прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците на потегот од „Октомвриска Револуција” до улицата „Рузвелтова”, а со намален притисок ќе биде хотелот „Александар Палас”.

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е поради санирање уличен дефект на цевка на булеварот „Илинден” без број, спроти Зоолошка градина во населбата Карпош 1.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот./МИА

Локални избори 2021