среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 175
home Скопје

Дел од општина Карпош утре ќе остане без вода

Дел од општина Карпош утре ќе остане без вода

Поради реконструкција на водоводната мрежа утре од 9 часот без вода ќе бидат корисниците од трговскиот центар Алумина, зградата кај Базаро и кулата кај Горење во општина Карпош.

Прекинот ќе трае до санирање на дефектот, информираат од „Водовод и канализација“.

Коронавирус