сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 45
home Скопје

Дел од општина Карпош утре без струја

Дел од општина Карпош утре без струја

Дел од корисниците од улицата „Његошева“ во општина Карпош утре ќе бидат без струја од 8 до 12 часот.

Како што информира РЦУК-Скопје, прекинот е поради инвестиции во електросистемот.